Fİrma Profİlİ

1992 yılından bu yana, yılların tecrübesi ve 29 yıllık başarı hikayesi ile mobilya sektörünün önde gelen kuruluşu olmayı başaran Efsane Mobilya, ürün çeşitliliği, tasarım farklılıkları, kalite anlayışı ve satış sonrası hizmetleri ile Türkiye’nin saygın markaları arasında yer alarak sektöre katma değer sağlamaya ve yeni açılımlar yaratmaya devam ediyor. Rahatlık ve kaliteden ödün vermeden tasarlanan ürünlerini evlerde farklılık yaratmak isteyenler için şıklık ve konfor ile birleştiren Efsane, birbirinden özel modellerini geniş ürün gruplarında yansıtıyor.

Şuan Türkiye genelinde 600 civarı satış noktası olan ve Ortadoğu ve Avrupa pazarında 20 ülkeye ihracat yapan Efsane, Almanya,Belçika,İngiltere, Fransa,Şili,Arnavutluk,İspanya,Avusturalya,Yunanistan,Bulgaristan,Romanya,Macaristan,Japonya,Libya,Sudan,Fas,İran,Azerbeycan, Bahreyn,Ukrayna’ya Türk kalitesini taşıyor.

Tarİhçe

1992 yılında Manisa’da küçük bir atölyede kanepe yapımı ile temelleri atılan Efsane, 2000 yıllarında tek çatı altında toplandıktan sonra 2005 yılında 40.000 m2’lik büyük bir fabrikaya geçiş yaptı. Piyasadaki arz ve talep dengelerini iyi değerlendiren ve sürekli olarak tüketicinin nabzını tutan Efsane, sadece çekyat gibi tek bir ürünler kendini sınırlamayıp, geniş bir vizyonla yatırımlarına ve ürün portföyüne her yıl yenilerini ekledi. 29 yıllık tecrübesi ile Türkiye’nin lider mobilya markaları arasında olmayı başaran Efsane hızlı adımlarla Türkiye ve dünya mobilya pazarında başarılı ve istikrarlı büyümesini sürdürüyor.

Mİsyon ve Vİzyon

Misyonumuz; araştırma – geliştirme faaliyetlerimizle tüketicilerimizin farklı yaşam biçimlerine ve kullanım alışkanlıklarına uygun, dünya standartlarında, insan ve çevre dostu ürünler oluşturmak ve üretmektir. Vizyonumuz; yenilik ve teknolojik gelişmeleri takip ederek ürün kalitesinde çıtayı sürekli yükseltmek, bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerlemek ve pazardaki güçlü firma yapımızı korumak. Bununla birlikte ihracat ağırlıklı çalışmalarımızla Türkiye’ye döviz girdisi kazandırmak ve yaptığımız yatırımlarla iş gücü anlamında geniş istihdam avantajları yaratarak ülke ekonomisine destek olmaktır.

Kalİte Polİtİkası

Ulusal ve uluslararası rekabet ortamında, müşteri isteklerinin karşılanmasında ürünün sadece ekonomik olması değil, aynı zamanda kaliteli ve zamanında karşılanması da önemli bir rol oynamaktadır.

Çevre Polİtİkası

Mobilya sektöründe faaliyet gösteren firmamız, ulusal ve uluslararası rekabet ortamında ve küreselleşen dünyada, yenilikçi ve çevreye saygılı bir kuruluş olarak çalışmaktadır. Bu amaçla doğal kaynak tüketimini rasyonel kullanmak, çevreyi kirletici unsurları ve çevresel atıklarımızı sürekli takip ederek, yasal kanun ve mevzuatlar dahilinde sürekli iyileştirme felsefesi ile çalışmak, bütün faaliyetlerimizi dökümante etmek ve toplumumuzla paylaşmak temel çevre politikamızdır.